Skuteczne sposoby na płaski brzuch

Mar 05, 15 Skuteczne sposoby na płaski brzuch

Jest już sporo poradników na płaski brzuch. My chcielibyśmy się podzielić naszą opinią. Oprócz diety bardzo ważne o ile nie ważniejsze jest zmuszenie naszego organizmu do wysiłku 🙂

Nie chcemy tu pisać o suplementach i innych sposobów graniczących z „czarną magią”. Jedną z naszych ulubionych metod jest zestaw ćwiczeń nazywanych potocznie 6tka Weidera choć warto zwrócić uwagę, że niesie ze obą pewne niebezpieczeństwo. O szóstce Weidera poczytacie sobie w internecie gdyż jest dobrze opisana i pokazana nawet na filmikach. Jednak ryzyko o jakim chcielibyśmy napisać to głównie obciążenie kręgosłupa – części lędźwiowej. Jeśli ta część Ciebie boli już po pierwszym tygodniu to moim zdaniem powinieneś zmienić zestaw ćwiczeń i zrezygnować z 6-tki Weidera.

Po prostu nie ma co ryzykować. Możliwe, że dzieje się tak na skutek nieprawidłowego wykonywania ćwiczenia ale jeśli nie potrafisz skorygować swojej postawy do takiej jak na filmie i nadal boli Ciebie ta część lędźwiowa to warto zastanowić się nad lżejszymi ćwiczeniami na płaski brzuch.

Bardzo dobrym ćwiczeniem na dolne partie mięśni brzucha jest podciąganie nóg w pozycji wiszącej na drążku. Jest to naprawdę bardzo dobre ćwiczenie jednak należy je przeplatać z innymi ćwiczeniami na brzuch.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *