Odtrucie organizmu

Niektórzy mogą twierdzić, że nie potrzebują odtrucia, bo organizm w naturalny sposób sam się oczyszcza. Jednak we współczesnym świecie jest on nieustannie atakowany przez wszechobecne zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie, pestycydy, herbicydy, konserwanty, dodatki żywnościowe i inne chemikalia (a to zaledwie ułamek tego, co mogłabym wymienić). Dlatego pomóż mi w jego odtruciu.

Głównymi narządami odtruwającymi nasz organizm są wątroba, nerki, płuca, jelita i skóra. Każdy z nas jest inny, ale idealną sytuacją są dwa wypróżnienia dziennie. Zaparcia powodują, że mamy mniej energii, a kiedy przewód pokarmowy jest niedrożny, wkrótce uwidacznia się to w wyglądzie i samopoczuciu. Dlatego musisz się wyzbywać z organizmu wszystkich toksyn, a najlepszym na to sposobem jest zjadanie pokarmów bogatych w błonnik, takich jak brązowy ryż, owoce (tak, świetne w tym wypadku są suszone śliwki) i nasiona roślin strączkowych. W czerwonym mięsie i wędlinach nie ma błonnika, a żywność o dużej zawartości cukru lub drożdży może dostarczać doskonałej pożywki szkodliwym bakteriom obecnym w przewodzie pokarmowym, zakłócając regularność wypróżnień. U niektórych osób zaparcia mogą być spowodowane spożywaniem jajek.

Kiedy obciążenie toksynami staje się zbyt duże, cierpi na tym nasza biedna wątroba. Dlatego ogranicz dostarczanie trucizn do organizmu (jedz żywność ekologiczną, nie pal, unikaj produktów chemicznych, zanieczyszczonej atmosfery i alkoholu) i pomóż usunąć te, które się do niego dostały. W celu zneutralizowania toksyn, a szczególnie wolnych rodników, dostarczaj organizmowi przeciwutleniaczy, takich jak witaminy A, C i E, beta-karoten, cynk oraz selen. Odtruj przewód pokarmowy, dostarczając wraz zjedzeniem dodatkowych pożytecznych bakterii, tak by mogły pokonać te szkodliwe. Dobrą pożywką dla rozwoju przydatnych bakterii jelitowych są zupa miso, kwaszona kapusta i pokarmy o dużej zawartości witamin z grupy B.

Wypracuj sobie nawyk szczotkowania skóry. Szczotką z naturalnego włosia masuj suchą skórę na całym ciele, zawsze w kierunku serca. Poprawia to przepływ chłonki i drenaż komórek – co bardzo się przydaj , jeśli masz skłonność do cellulitu i nadmiernego zatrzymywania wody w organizmie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *