Moda na Nordic Walking

Od kilku miesięcy w miejscowości której obecnie mieszkam nastąpiła moda na uprawianie nordic walking. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tej mody :) Pomyślałam tylko:
Dobre hasło i można sprzedawać zwykłe kilki po 200pln za sztukę… jednak obserwowałam i rozmawiałam z dziewczynami i kobietami na temat tego czy im coś daje to długie chodzenie.

Wszystkie odpowiadały mi, że są zadowolone z efektów. Dziwiło mnie, że dziewczyny chodziły nawet, gdy komary kuły niemiłosiernie a one wybierały się nawet na kilkunasto-kilometrowe spacery. Wydawało mi się, że szybko moda mini i zaczną się te Panie wyłamywać, jednak ich cały czas przybywało… Najwyraźniej miały w tym niezłą zabawę, bo cały czas ze sobą dyskutowały – ot takie ploteczki na spacerach :) Na pewno pomaga w trenowaniu ud, pośladków, brzucha oraz ramion – generalnie jest to dobry sport aby podnieść skuteczność diety. Oprócz tego co daje nam np. urządzenie na siłowni możemy spacerować na świeżym powietrzu a to też dodatkowa zaleta.

Wiele osób uważało, że dziewczyny „źle chodzą” – fakt, że niektórym te kijki tylko przeszkadzały jednak nie można generalizować, bo z czasem chodziły coraz lepiej. Wydaje mi się, że bez trenera jest po prostu trudniej prawidłowo się poruszać, bo oko fachowca szybciej pomoże nam skorygować jakieś podstawowe błędy. Niemniej jednak po dłuższym okresie czasu zauważyłam, że Panie są bardzo zadowolone z siebie i nie był to efekt placebo, bo rzeczywiście lepiej się prezentowały. Wiem, że część z tych dziewczyn oprócz uprawiania nordic walking zdrowo się odżywiały lub były np. na jakiejś diecie.

Za namową i po obserwacjach sama chcę spróbować – teraz jestem przed wyborem sprzętu, bo jednak nie jest to aż tak tani sport oprócz kijków przyda się kilka drobnych elementów ubrania tym bardziej, że zbliżamy się do jesieni a później do zimy. Postaram się wkrótce napisać więcej o pierwszych spacerach nordic walking – o ile do nich dojdzie :) Jestem prawie pewna, że jest to dobre dla mojej diety. Nie wiem czy wytrzymam i czy nadążę za innymi dziewczynami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *