Dieta proteinowa

Ostatnio jest to najpopularniejsza dieta, która stała się niemalże wszechobecna. Moda na nią zaczęła się stosunkowo niedawno jednak dzięki swojej skuteczności, jest to obecnie najbardziej popularna dieta. Obecnie powstaje wiele książek o tej diecie i w mediach głośno się o niej mówi. Ma wielu zwolenników i zwolenniczek ale również nie brakuje przeciwników.

Niektórzy uważają, że ma duży wpływ na zdrowie i dlatego ich zdaniem dieta proteinowa nie powinna być polecana. Wiele znanych osób stosuje tą dietę – szczególnie osób sławnych i takich, które muszą dobrze wyglądać z racji wykonywania swojego zawodu. Przykładem może być Pani Agnieszka Maciąg była modelka. Nie brakuje też na liście aktorów i aktorek. Dieta proteinowa jest skuteczna i tego nie można jej odmówić, jednak może mieć różny wpływ na nasz organizm ponieważ stosujemy dość szokującą terapie dla naszego organizmu, tak aby trawienie nie sprawiało mu problemu.

Dieta proteinowa dzieli się na 4 etapy:

  • faza ataku – 5 dni – jemy same proteiny – drastyczny spadek wagi
  • faza naprzemiennna – jest to nadal dieta białkowa ale różnicowana warzywami
  • faza utrwalanie zdobytej wagi – jest to stopniowe dodawanie pozostałych produktów do naszej diety białkowej. Trwa dość długo, 10 dni na utracony kilogram masy ciała.
  • faza definitywnej stabilizacji wagi – jemy normalnie tylko raz w tygodniu mamy powrót do diety proteinowej a raz na 2 tygodnie możemy się najeść do syta.

Mamy nadzieję, że Wasza przygoda z dietą proteinową będzie dla Was przyjemna i będziecie zadowoleni z wyników. Dobrze jest zakupić książkę przed przystąpieniem do diety. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć co robić w danej chwili.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *